Savipõletusahi

Helesinine unistus

Koolil oli ammune soov soetada professionaalne savipõletusahi. Hoolekogu pani pead tööle ja leidis vajalikud lahendused.
Tänu aktiivsetele lapsevanematele planeeriti projekti toetavaid tegevusi ja tehti korjandus.
Meie „helesinise unistuse“ täitumisele panid õla alla nii õpilased, õpetajad kui ka lapsevanemad. 1,5. aastat aktiivset kogukonna tegevust võimaldas meil soetada soovitud savipõletusahju.
Peagi on õpilastel võimalik avastada erinevaid savist meisterdamise võimalusi, õppida uusi töövõtteid ja tehnikaid, seda nii tundides kui ka huvitegevuse raames.
Ootame esemeid valmistama ka lapsevanemaid, sest savist meisterdamine sobib kõigile, olenemata vanusest.
Saviga töötamise protsess on haarav ja arendav, mõjub teraapiliselt ning vabastab tavapärasest rutiinist.
Käsitööna valminud esemed on erilise väärtusega.
Suur tänu kaasamõtlejatele, toetajatele ja innustajatele, kes aitasid kaasa uue keraamilise ahju soetamisele.
Eriti soovime tänada Karin Millermani, kes on olnud selle projekti hing ja üks väga olulisi eestvedajaid.

Savipõletusahi